5 Aprilie 2019 – ZIUA MONDIALĂ A SĂNĂTĂŢII – “Prin prevenţie, sănătate pentru toţi!”
![](http://scoala-carol-davila.ro/wp-content/uploads/2019/04/WhatsApp-Image-2019-04-05-at-10.36.53-1024x576.jpeg)
Elevii Şcolii Postliceale Sanitare “CAROL DAVILA” din Târgovişte au luat parte la actiunea desfăşurată cu ocazia ZILEI MONDIALE A SĂNĂTĂTII, eveniment desfăşurat de Directia de Sănătate Publică Dâmbovita în parteneriat cu Filiala Crucea Roşie Dâmboviţa.
28 Noiembrie 2018 – CERCUL METODIC
![](http://scoala-carol-davila.ro/wp-content/uploads/2019/04/WhatsApp-Image-2019-04-05-at-15.34.58-1-1024x494.jpeg)
Astăzi, 28 Noiembrie 2018, s-a desfăşurat la Şcoala Postliceală Sanitară “CAROL DAVILA” din Târgovişteactivitatea Cercului Metodic a Şcolilor Postliceale Sanitare. Tema lectie demonstrative cu utilizarea metodelor activ participative, prezentată de către doamna prof. Floarea Liliana cu titlul “Modalităti de optimizare a actului de îngrijire medicală“.
În cadrul aceluiaşi eveniment s-au prezentat şi Beneficiile proiectelor europene – Exemple de bune practici.
22 Noiembrie 2018 – ÎMPREUNĂ VOM REUŞI!
![](http://scoala-carol-davila.ro/wp-content/uploads/2019/04/46495189_498959567283825_1517945505169014784_n.jpg)
Elevii Şcolii Postliceale Sanitare “CAROL DAVILA” din Târgovişte, în parteneriat cu Directia de Sănătate Publică Dâmbovita şi Crucea Roşie Filiala Dâmbovita au desfăşurat o actiune în centrul oraşului Târgovişte prin marşul de protest împotriva violentei domestice.