Evenimente

5 Aprilie 2019 – ZIUA MONDIALĂ A SĂNĂTĂŢII – “Prin prevenţie, sănătate pentru toţi!”

Elevii Şcolii Postliceale Sanitare “CAROL DAVILA” din Târgovişte au luat parte la actiunea desfăşurată cu ocazia ZILEI MONDIALE A SĂNĂTĂTII, eveniment desfăşurat de Directia de Sănătate Publică Dâmbovita în parteneriat cu Filiala Crucea Roşie Dâmboviţa.

28 Noiembrie 2018 – CERCUL METODIC

Astăzi, 28 Noiembrie 2018, s-a desfăşurat la Şcoala Postliceală Sanitară “CAROL DAVILA” din Târgovişteactivitatea Cercului Metodic a Şcolilor Postliceale Sanitare. Tema lectie demonstrative cu utilizarea metodelor activ participative, prezentată de către doamna prof. Floarea Liliana cu titlul “Modalităti de optimizare a actului de îngrijire medicală“.

În cadrul aceluiaşi eveniment s-au prezentat şi Beneficiile proiectelor europene – Exemple de bune practici.

22 Noiembrie 2018 – ÎMPREUNĂ VOM REUŞI!

Elevii Şcolii Postliceale Sanitare “CAROL DAVILA” din Târgovişte, în parteneriat cu Directia de Sănătate Publică Dâmbovita şi Crucea Roşie Filiala Dâmbovita au desfăşurat o actiune în centrul oraşului Târgovişte prin marşul de protest împotriva violentei domestice.