![](http://scoala-carol-davila.ro/wp-content/uploads/2019/04/WhatsApp-Image-2019-04-05-at-15.34.58-1-1024x494.jpeg)
În data de 28 Noiembrie 2018, s-a desfăşurat la Şcoala Postliceală Sanitară “CAROL DAVILA” din Târgovişte activitatea Cercului Metodic a Şcolilor Postliceale Sanitare. Tema lectie demonstrative cu utilizarea metodelor activ participative, prezentată de către doamna prof. Floarea Liliana cu titlul “Modalităti de optimizare a actului de îngrijire medicală“.
În cadrul aceluiaşi eveniment s-au prezentat şi Beneficiile proiectelor europene – Exemple de bune practici.
![](http://scoala-carol-davila.ro/wp-content/uploads/2019/04/WhatsApp-Image-2019-04-05-at-15.34.58-1024x768.jpeg)
![](http://scoala-carol-davila.ro/wp-content/uploads/2019/04/WhatsApp-Image-2019-04-05-at-15.34.59-1024x768.jpeg)